Dres FC Barcelona

Původní znak byl totožný jako městský znak Barcelony, jako důkaz soudržnosti klubu a města. V roce 1910 byla vypsána soutěž na nový znak. Soutěž vyhrál příspěvek neznámého autora, který slouží dodnes. Znak tvoří štít se zlatými okraji. Horní polovina je rozdělena na dvě části. V levé je červený kříž na bílém poli (Creu de Sant Jordi). Pravou tvoří červené a žluté svislé pruhy (barvy Katalánska). Spodní polovinu tvoří rudé a modré svislé pruhy (barvy klubu), na nichž leží zlatý fotbalový míč.

Dres Barcelony byl původně sešit ze dvou dresů různých barev napůl. Trenýrky byly původně bílé. Barvy jsou symbolem Katalánska. Postupně se dres vyvíjel. Na dresu se objevily pruhy, kterých časem přibývalo. Dnes se prakticky před každou sezonou domácí dres lehce upravuje a venkovní dres téměř zcela mění. Například v sezoně 2010/11 byl venkovní dres tyrkysový, v sezoně 2011/12 bude venkovní dres poprvé v historii černý. Na hrudi, kde jiné kluby nosí hlavního sponzora měl dres Barcelony až do sezony 2011/12 logo a nápis UNICEF. Od sezony 2011-12 nosí na hrudi logo neziskové charitativní organizace Quatar Foundation.

Zdroj http://cs.wikipedia.org/wiki/FC_Barcelona v souladu s licencí http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.cs