West Ham United FC základní fakta

West Ham United je anglický fotbalový klub z východního Londýna. Klub byl založen roku 1895, o rok později se připojil k London League a v sezóně 1897/98 ji vyhrál ještě pod názvem Thames Iron Works.

V roce 1900 se z Thames Iron Works přejmenoval na West Ham United. Svoje první představení v ligové soutěži se odehrálo v roce 1919. O 4 roky později (1923), kdy klub postoupil do nejvyšší soutěže se dostal také do finále F.A. Cupu ve Wembley. Po dlouhé době se klub připomněl vítězstvím F.A. Cupu v roce 1964 a o rok později vítězstvím v Evropské soutěži Pohár vítězů pohárů. Další triumf v F.A. Cupu přišel v roce 1975. Krušné období přišlo v roce 1978, kdy tým neminul pád do druhé ligy. V roce 1980 se klub stále topil ve druhé lize, ale Anglii šokoval výhrou ve finále F.A. Cupu proti Arsenal 1:0. Klub se stále nořil ve druhé lize, ale vzestup se konal v roce 1993, kdy West Ham United postoupil do nejvyšší soutěže s názvem Premier League. To trvalo 10 let, když klub opět sestoupil. Rok 2005 se pro ‚Kladiváře‘ odvíjel dobře a v playoff 2. anglické ligy klub vybojoval výhru nad Prestonem 1:0 brankou Bobbyho Zamory.

Barvy Týmu
Původní barvou týmu byla tmavě modrá, kvůli předsedovi Temžských Železáren Arnoldu Hillsovi, bývalému studentovi Oxfordské univerzity. Nicméně tým používal různé sestavy, včetně fialové a nebesky modré barvy, které používá dnes jako na dresech pro domácí zápasy. Kladiváři trvale přijali fialovou a nebesky modrou pro domácí zápasy v létě roku 1899.

 

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/West_Ham_United v souladu s http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.cs