FC Barcelona základní fakta

FC Barcelona (Katalánsky: Futbol Club Barcelona) je profesionální španělský fotbalový klub sídlící ve městě Barcelona, v autonomním společenství Katalánsko. Klub tradičně působí v nejvyšší španělské fotbalové soutěži Primera División. S klubem se můžete setkat pod prostšími názvy jako Barcelona či Barça. Domácím fotbalovým stadionem je Nou Estadi del Futbol Club Barcelona známý pod jménem Camp Nou s kapacitou téměř 100 tisíc diváků.
FC Barcelona je úřadujícím vítězem několika významných soutěží. Je úřadujícím mistrem Primera División (2010/11), vítězem Supercopa de España 2011, vítězem Ligy mistrů 2010/11 a držitelem Superpoháru UEFA za rok 2011. Celkem pak má na kontě mnohé úspěchy. Barcelona je jedenadvacetinásobným mistrem Španělska a čtyřnásobným vítězem Ligy mistrů (v letech 1992, 2006, 2009, 2011). Nejvíckrát vyhrála Copa Del Rey (25x) a Špaňelský Superpohár (10x). V roce 2009 získal trofej Mistrovství světa ve fotbale klubů a mnohé další.
Kromě fotbalového jsou v klubu i další týmy basketbalový, házenkářský, hokejový a futsalový. Od svého založení v roce 1899 má klub heslo: „El Barça és més que un club“ (v překladu z katalánštiny: Barça je víc než klub).

Zdroj http://cs.wikipedia.org/wiki/FC_Barcelona v souladu s licencí http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.cs